تبلیغات
موسیقیران - سعید ثابت و ضبط قطعات مجلسی از زنده‌یاد فرامرز پایور


دستانی که کمک میکنند مقدس تر از لبانی هستند که دعا میکنند <<کوروش کبیر>>

هر که در این سرا درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید چه آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد <<شیخ ابوالحسن خرقانی>>

باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست <<کوروش کبیر>>

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 30 مهر 1391

سعید ثابت پس از انتشار آلبوم "پیش درآمد رنگ"، مشغول ضبط قطعات مجلسی از زنده‌یاد فرامرز پایور است.

سعید ثابت از بهترین شاگردان استاد پایور

ایلنا: سعید ثابت مشغول ضبط قطعات مجلسی از زنده‌یاد فرامرز پایور است.
این نوازنده سنتور و شاگرد زنده‌یاد فرامز پایور به خبرنگار ایلنا گفت: بعداز انتشار نخستین آلبوم باعنوان "پیش درآمد رنگ" كه ازنظر كیفیت ضبط خوب شد؛ خوشحال هستم كه قول‌هایی كه به استاد پایور داده‌ام را عملی كرده‌ام.
وی افزود: آلبوم مجموعه پیش درآمد رنگ در دو سی دی مجزا و در دو بخش راست کوکو چپ کوک برای سنتور منتشر شده است.
شاگرد زنده‌یاد فرامرز پایور درباره جزییات این اثر گفت: در سی دی اول که به اجرای قطعات راست کوک اختصاص دارد؛ 34 قطعه آورده شده است. همچنین در سی دی دوم از این مجموعه که به چپ کوک اختصاص دارد؛ 33 قطعه منتشر شده است.
وی با اشاره به اینكه تمام آثار مكتوب استاد پایوربا همراهی تمبك استاد اسماعیلی ضبط می‌شود، خاطرنشان كرد: قطعات مجلسی تا اواخر پاییز منتشر می‌شود. همچنین بعداز انتشار این قطعات، قطعات "دوره‌های عالی" ضبط و منتشر می‌شود.
ثابت در مقدمه "پیش درآمد رنگ" اینگونه نوشته است: مجموعه حاضر در زمان کسالت استاد پایور اما مانند همیشه تحت‌نظر ایشان ضبط شده است. در ابتدا بنابه پیشنهاد ایشان قرار بود که همراه با ساز دیگری اجرا شود اما زمانی که ایشان چند قسمتی را که ضبط شده بود؛ شنیدند، به ایشان عرض کردم چون سالیان درازی است این کتاب را تدریس می‌کنم بعضی از ملودی‌ها را كه همراه با علائم زینتی اجرا کرده‌ام، دوباره و دقیقا مانند کتاب ضبط کنم. اما ایشان از همان مورد ضبط شده استقبال کرده و گفتند به همین صورت و فقظ با تنبک استاد اسماعیلی کار را ادامه دهم. زیرا اگر قرار باشد ساز دیگری همراهی كند؛ می‌بایست دقیقا مثل سنتور زینت‌ها را اجرا کند و این کار مشکلی خواهد بود.

منبع: ایلنا (خبرگزاری کار ایران)
طبقه بندی: اخبار موسیقی ایران، 
برچسب ها: سعید ثابت و ضبط قطعات مجلسی از زنده‌یاد فرامرز پایور، زنده‌یاد فرامرز پایور، سعید ثابت،
Share/Bookmark
ارسال توسط سعید
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ساز مورد علاقه شما کدام است؟
صفحات جانبی
لینکهای ثابت
سایتهای مفید

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی