تبلیغات
موسیقیران - «بهرام سارنگ» خواننده موسیقی ایرانی درگذشت


دستانی که کمک میکنند مقدس تر از لبانی هستند که دعا میکنند <<کوروش کبیر>>

هر که در این سرا درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید چه آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد <<شیخ ابوالحسن خرقانی>>

باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست <<کوروش کبیر>>

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 25 شهریور 1391
بر اثر بیماری سرطان

«بهرام سارنگ» خواننده موسیقی ایرانی درگذشت

موسیقی ایرانیان – سودا مولائی: بهرام سارنگ خواننده موسیقی ایرانی  بر اثر بیماری سرطان در آمریکا درگذشت.

کشش درونی به موسیقی از کودکی، سرانجام بهرام سارنگ را به آواز خوانی رهنمون ساخت، بیش از ده سال نداشت که آوازها و ترانه های پخش شده از رادیو را زمزمه و تکرار میکرد.  برنامه گلهای رادیو که نخستین آموزگارش بود و شنیدن آواز بزرگانی چون بنان، قوامی، ادیب خوانساری، دردشتی، اقبال آذر و دیگران او را با دستگاههای موسیقی ایرانی آشنا کرد تا آنجا که در نوجوانی گوشه های مهم آواز ایرانی را می شناخت.

در ۱۳ سالگی به آموختن نوازندگی ویولون پرداخت و همزمان با مقـدمات تئوری موسیقی آشنا شد، ۱۵ ساله بود که نخستین اجـرای آواز در صحنه را تجـربه کرد و در ۱۷ سالگی آوازش از رادیو تبـریز پخش شد.

همنشـینی با هنرمندان موسیقی ایرانی در تبـریـز همچون دکتر احـد بهجت و دکتر فـراهـی و بدست آوردن سـه دوره مقام نخست آواز در مسابقات هنری آموزشگاهـهای آذربایجان شرقی، انگیزه های او را در یادگیری هـرچه بیشتر آواز و گوشه هـای موسیقی ایرانی بیش از پیش کرد.

در سال ۱۳۵۰ برای ادامه تحصیل به تهران آمد و همزمان در کلاسهـای شبانه هنرستان عالی موسیقی ردیف های آواز را از استاد محمـود کریمی فراگرفت، روانشاد استاد اسماعیل مهـرتاش نیز او را در دانش اندوزی آواز بسیـار یـاری کرد.

در سال ۱۳۵۶ آواز او از رادیو ایران پخش شـد و از سال ۱۳۶۱ برای مشق خوشنویسی به خدمـت استاد روانـشـاد، مرتضـی عبدالـرسـولی (خوشنویس و موسیقیـدان و شاگرد برجستـه حبیب سماعی) رسید و مدت ۵ سال ضمن آموزش خوشنویسی از دانسته های آن عـارف وارسته بهـره جست.

از سال ۱۳۶۷ همکاری خود را با انجمن موسیقی ایران و واحد موسیقی رادیو و تلویزیون و گروه های موسیقی آغـاز نمود و کنسرت های فراوانی را در داخل و خارج از کشور برگزار کرد.

بهرام سارنگ، شب گذشته پس از تحمل بیماری سرطان در آمریکا درگذشت.

موسیقیران درگذشت این هنرمند را به جامعه هنری و خانواده آن مرحوم تسلیت می گوید و برای بازماندگان ایشان آرزوی صبر و شکیبایی دارد.

نقل از موسیقی ایرانیان
طبقه بندی: اخبار موسیقی ایران، 
برچسب ها: «بهرام سارنگ» خواننده موسیقی ایرانی درگذشت،
Share/Bookmark
ارسال توسط سعید
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ساز مورد علاقه شما کدام است؟
صفحات جانبی
لینکهای ثابت
سایتهای مفید

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی